DNK Fon Dağılımı
TACİRLER PORTFÖY DENGE KATILIM SERBEST FON
DNK (TACİRLER PORTFÖY DENGE KATILIM SERBEST FON), TACİRLER PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. tarafından kurulan serbest fon yatırım fonu. TEFAS'ın 12 Eki 2026 verisine göre portföyün hisse senedi %90,3, borsa yatırım fonu %5,6, bist taahhütlü işlem %4,1. KAP'a bildirilen 2 Eki 2026 tarihli portföy raporunda 19 hisse var; en büyükleri ASELS (%12,8), BIMAS (%10,5), MPARK (%7,7). Fon büyüklüğü 593,6 mn ₺, yatırımcı sayısı 101.
- Fon büyüklüğü
- 593,6 mn ₺12.10.2026
- Yatırımcı
- 101
- Hisse oranı
- %90,3Borsa İstanbul hisseleri
- Fiyat
- 1,56984012.10.2026
- Risk değeri
- 6 / 7TEFAS'ta işlem görüyor
| 1 ay | 3 ay | 6 ay | Yıl başı | 1 yıl | 3 yıl |
|---|---|---|---|---|---|
| −%9,2 | −%5,6 | −%5,7 | +%14,1 | +%23,5 | – |
Yatırım fonu · Serbest Fon · Kurucu: TACİRLER PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Varlık dağılımı
| Varlık | Oran | Grafik |
|---|---|---|
| Hisse senedi | %90,28 | |
| Borsa yatırım fonu | %5,64 | |
| BİST taahhütlü işlem | %4,08 |
Kaynak: TEFAS · 12.10.2026 · fonun toplam değerine oranı
Hisse senetleri
KAP portföy dağılım raporu · 02.10.2026 · Borsa İstanbul hisseleri 532,7 mn ₺
| Hisse | Pay adedi | Değer | Fondaki ağırlık | Değişim |
|---|---|---|---|---|
| ASELSAselsan | 212.000 | 76,9 mn ₺ | %12,78 | – |
| BIMASBim Birleşik Mağazalar A.Ş | 153.000 | 63,3 mn ₺ | %10,53 | – |
| MPARKMLP Sağlık Hizmetleri | 107.000 | 46,5 mn ₺ | %7,73 | – |
| EREGLEreğli Demir Çelik | 962.000 | 35,6 mn ₺ | %5,92 | – |
| EKGYOEmlak Konut GYO | 1.650.000 | 31,5 mn ₺ | %5,23 | – |
| FONETFonet Bilgi Teknolojileri | 6.230.000 | 28,2 mn ₺ | %4,68 | – |
| GLRMKGülermak Ağır Sanayi | 190.200 | 27,2 mn ₺ | %4,53 | – |
| LOGOLogo Yazılım | 180.000 | 26,9 mn ₺ | %4,48 | – |
| RGYASRönesans Gayrimenkul | 131.000 | 25,4 mn ₺ | %4,23 | – |
| EUPWREuropower Enerji | 444.000 | 24,6 mn ₺ | %4,08 | – |
| GRSELGürsel Taşımacılık | 90.000 | 24,3 mn ₺ | %4,03 | – |
| GESANGirişim Elektrik | 496.000 | 22,7 mn ₺ | %3,77 | – |
| ALBRKAlbaraka Türk | 2.300.000 | 19,5 mn ₺ | %3,25 | – |
| MAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.S | 509.000 | 19,1 mn ₺ | %3,17 | – |
| CWENECw Enerji | 933.000 | 18,7 mn ₺ | %3,11 | – |
| YATASYataş Yatak | 662.000 | 17,5 mn ₺ | %2,91 | – |
| ALTNYAltınay Savunma | 836.000 | 11,0 mn ₺ | %1,83 | – |
| SAYASSay Yenilenebilir Enerji | 194.326 | 8,3 mn ₺ | %1,38 | – |
| MAKIMMakim Makina | 429.689 | 5,5 mn ₺ | %0,92 | – |
Rapor: KAP bildirimi 1673609 · ağırlık, hisse değerinin fonun TEFAS'taki büyüklüğüne oranı
Portföy geçmişi
Ekim 2026 raporu, Eylül 2026 raporuna göre · KAP portföy dağılım raporları, her ayın son raporu
Yeni giren · 0
–
Artırılan · 0
–
Azaltılan · 0
–
Çıkan · 0
–
Hisselerin aylara göre fondaki ağırlığı (%)
| Hisse | Eki 25 | Kas 25 | Ara 25 | Oca 26 | Şub 26 | Mar 26 | Nis 26 | May 26 | Haz 26 | Tem 26 | Eyl 26 | Eki 26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ASELS | 12,8 | |||||||||||
| BIMAS | 10,5 | |||||||||||
| MPARK | 7,7 | |||||||||||
| EREGL | 5,9 | |||||||||||
| EKGYO | 5,2 | |||||||||||
| FONET | 4,7 | |||||||||||
| GLRMK | 4,5 | |||||||||||
| LOGO | 4,5 | |||||||||||
| RGYAS | 4,2 | |||||||||||
| EUPWR | 4,1 | |||||||||||
| GRSEL | 4,0 | |||||||||||
| GESAN | 3,8 | |||||||||||
| ALBRK | 3,2 | |||||||||||
| MAVI | 3,2 | |||||||||||
| CWENE | 3,1 | |||||||||||
| YATAS | 2,9 | |||||||||||
| ALTNY | 1,8 | |||||||||||
| SAYAS | 1,4 | |||||||||||
| MAKIM | 0,9 |
Boş hücre: o ay fonda yok · çizgili hücre: o ayın raporu okunamadı
Varlık dağılımı geçmişi
Her ayın son iş günü · TEFAS · fonun toplam değerine oranı (%)
| Varlık | Kas 25 | Ara 25 | Oca 26 | Şub 26 | Mar 26 | Nis 26 | May 26 | Haz 26 | Tem 26 | Ağu 26 | Eyl 26 | Eki 26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hisse senedi | 63,5 | 59,1 | 73,9 | 51,3 | 43,4 | 78,1 | 60,7 | 65,6 | 80,9 | 87,9 | 89,3 | 90,3 |
| Borsa yatırım fonu | – | – | – | – | – | – | – | 2,3 | 3,7 | – | 5,6 | 5,6 |
| BİST taahhütlü işlem | – | – | – | – | 56,6 | 9,4 | 27,6 | – | 2,7 | 12,1 | 5,1 | 4,1 |
| Diğer | 27,2 | 36,2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Vadeli işlem nakit teminatı | 9,3 | 4,7 | 5,2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Yatırım fonu | – | – | 21,0 | 48,7 | – | 12,4 | 11,7 | 32,1 | 12,7 | – | – | – |
Sıkça sorulan sorular
DNK fonunun içinde hangi hisseler var?
DNK, KAP'a bildirdiği 2 Eki 2026 tarihli portföy raporunda 19 Borsa İstanbul hissesi tutuyor. Fondaki ağırlığı en büyük olanlar ASELS (%12,8), BIMAS (%10,5), MPARK (%7,7), EREGL (%5,9), EKGYO (%5,2), FONET (%4,7), GLRMK (%4,5), LOGO (%4,5), RGYAS (%4,2) ve EUPWR (%4,1).
DNK fonunun hisse oranı nedir?
TEFAS'ın 12 Eki 2026 verisine göre DNK fonunun %90,3'i Borsa İstanbul hisselerinde. Varlık dağılımının tamamı: hisse senedi %90,3, borsa yatırım fonu %5,6, bist taahhütlü işlem %4,1.
DNK fonu en son hangi hisseleri aldı, hangilerini sattı?
2 Eki 2026 raporunda hisse adetleri bir önceki rapordakiyle aynı.
DNK fonunu hangi şirket yönetiyor?
DNK, TACİRLER PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. tarafından kurulmuş serbest fon yatırım fonu.
Fon dağılımı nereden alınıyor, ne sıklıkla güncelleniyor?
Varlık dağılımı (hisse, tahvil, repo, mevduat oranları) TEFAS'ın her iş günü yayımladığı veridir. Hisse senetleri, fonların KAP'a bildirdiği portföy dağılım raporlarından okunur: fonlar portföylerini ayda bir, serbest fonların çoğu haftada bir açıklar. Ağırlık, hisse değerinin fonun TEFAS'taki büyüklüğüne oranıdır.
Diğer fonlar
TACİRLER PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. fonları
Bu sayfadaki veriler TEFAS ve KAP'ta yayımlanan bilgilerden derlenmiştir; yalnızca bilgilendirme amaçlıdır, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve alım satım önerisi içermez.